28. decembra 2017

Neoficiálne vianoce

Vianoce nie sú o jednom dni. Určite nie. Ja v to pevne dúfam, pretože ako vždy nestíham. Je 28.december a ja sedím vo vlaku s plnou taškou darčekov a ľudia zazerajú. Nie, že by ma to trápilo, len ma to prekvapilo. Nielen, že sa môžme obdarúvať hocikedy, ale veď len pred 4 dňami boli tie "oficiálne" Vianoce.
A práve tie oficiálne Vianoce nie sú všetko. Všetci máme radšej to neoficiálne, uvolnené. Tie dni kedy sme (v mojom útlom detstve, keď boli ešte biele vianoce tradíciou) sa sánkovali, chodili po návštevách a škola bola až príliš ďaleko. Ja som napríklad po návštevách, presnejšie jednej, išla už 23.decembra a zotrvala som až do dnes.


Moja mama a sestra mi dali vianočný darček (a zároveň aj sebe) nás a náš spoločný čas. Áno, bola som väčšinu času nepríjemná, ufrfľaná a v telefóne. Ale chápte môj stres z deadlinov, blížiacich sa skúšok a podobne. Ale aj napriek týmto nepríjemným faktorom môjho egoistického ja to bol krásny čas. Aj do divadla sme zašli!

Ako boli tie 4 dni statické a boli iba v Londýne, musela som sa dnes vrátiť do reality a do môjho ubehaného a prchého mňa. Spala som 2 hodiny (viem, že si za to môžem sama, ale vy by ste odolali Dixit?), išla na letisko, naháňala sa za darčekom, beznádejne hľadala bezlepkový toaust, ponáhľala sa do gate-u, stála dlhú frontu do lietadla, nemala si kde dať kufor v lietadle aby som nakoniec hodinu sedela v lietadle na zemi. Sviatky pokoja u mňa nejako nefungujú, alebo skôr nefungujú v spojení so mnou. Deň ale neskončil. Nakoniec sme odleteli s viac ako hodinovým meškaním, takže sme nestihli vlak, takže sme šli na ďalší po ktorom mi ale zostávalo 40 minút na zabehnutie domov, prezlečenie (sprchu som nestihla :( ), vymenenie tašiek, vzatie darčekov a cestu späť na stanicu na ďalší vlak. A tak to nakoniec skončilo tým, že som darčeky balila vo vlaku. No a čo, ľudia tu pijú pivo, tak ja môžem baliť darčeky.
výhľady nefotím, ale toto bol krásne / moja veľká taška / a čo robíte vo vlaku vy? 

Moje naháňanie nekončí a neskončí bohužiaľ najbližší mesiac. Už ma dohnali všetky deadliny, prijímačky, skúšky a podobné srandy. A viete čo, aj tak neviem žiť bez chaosu. A vy, čo vaše neoficiálne vianoce a radôstky?

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© BLOG 'N' ROLL
Maira Gall