25. septembra 2017

myšlienky po zázrakoch

Tento školský rok pre mňa zatiaľ veľmi školský nie je. Nie, že by som za to čiastočne nemohla. Nuž, ale choroba si nevyberá a u mňa už asi typicky koncom septembra prepukne nejaký zápal, chrípka, alebo aj horšie veci. Školských dní som viac nemala ako mala a tie ktoré som mala skončili skôr kvôli odstávke vody, absencie učiteľa, alebo sa niekedy zázrakom načas odučili. Ale skôr som odchádzala aj ja. Viem, že boli aj iné situácie - niečo iné, čo už neviem ani čo bolo, pretože škola je od mojich aktuálnych myšlienok až príliš vzdialená. Čím som žila celé takmer 30 dňové obdobie bola neúspešná autoškola, ktorá ešte stále neviem kedy bude úspešná, narodeniny bratislavského Artfora a polnočné radosti, moje prvé SND, poviedky od Kereta, Hvězda od Langerovej, divadelné dni v Tlmačoch, festivalový denník a moja vília rubrika v ňom, pn-ka, pn-ka a pn-ka, Miracles v rámci Divadelnej Nitry a smiech cez kašeľ s mojim drahým.

Snažím si nejako organizovať život, prioritne v myšlienkach. Ide o to, že mám existenciálne otázky života, zmätok z vysokej aj v peniazoch, nejaké veci, ktoré už nechcem nazývať závislosťami a chcem od nich upúšťať a stále zadúmanú hlavu. Neviem poriadne čo ako a kedy. Viem, že úplne šťastnou sa kvôli týmto veciam určite nazývať nemôžem, ale zároveň viem, že vďaka nemu aj hej. Mám nejakú väčšiu potrebu hovoriť, čo cítim k ľuďom než moje pocity z nadchádzajúcich momentov. Zároveň chcem viesť hlboké diskusie, ale bojím sa skôr, že v nich stále hľadám cestičky ako nie, než ako áno. Cítim, že sa vraciam o krok späť vo fungovaní, vzťahoch, uvažovaní a asi to chcem zmeniť. Teraz mám pred sebou 5 dní v sterilizovaných podmienkach , ktoré možno vyčistia a nájdu spôsob ako na to na čo sú určené, alebo mi možno dodajú niečo, čo si uvedomím až o pár mesiacov na to. 


2 komentáre

  1. Úplně tenhle tvůj vnitřní zmatek nebo nejistotu chápu. Já jsem taky dost mimo z toho, co mě tenhle rok čeká - zkouška na diplom z němčiny, maturita, přijímačky... Ale já jsem nasadila takový jakýsi automatický program, kdy ráno vstanu a nemám na nic v podstatě čas až do večera. Jediného čeho se bojím...? Co se stane, až z toho plánu jednou vybočím... :/
    Young, wild and free

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Zmätkom žijem na jednu stranu veľmi aktívne a na druhú naň vôbec nemám čas. Je to veľmi zvláštne, ale zjavne je nás viac , čo o polroka maturujeme v škole, ale už teraz maturujeme životom. Ja sa na to všetko veľmi teším a zároveň sa schovávam pod deku. Ale ty sa drž, a možno keď vybočíš z plánu, prídu nečakané krásne impulzívne momenty bytia :)

    OdpovedaťOdstrániť

© BLOG 'N' ROLL
Maira Gall